Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 


Názov knihy : Psychológia dieťaťa 

Autor: Jean Piaget, Barbel Inhelderová

Jazyk: slovenský

Strán: 144

Rok vydania: 1997


Jednou zo základných myšlienok Pagetovho prístupu je, že myslenie vzniká zo senzomotorickej činnosti, a nielen z vnímania. Veľmi dôležitú úlohou má semiotická či symbolizujúca funkcia, čiže schopnosť označovať niečo prostredníctvom niečoho iného – symbolom, gestom alebo slovom. Vývin myslenia prebieha od senzomotorickej fázy cez symbolickú, predpojmovú fázu, názorné myslenie a myšlienková operácie viazané na konkrétne objekty k logickým operáciám, ako ich poznáme u dospelého. 
Popri senzomotorickej aktivite, vývine vnímania, semiotickej alebo symbolickej funkcii, vývine myšlienkových operácií sa Piaget zaoberá aj vývinom v medziosobných vzťahoch a myslení pubescentra.
  
Kniha môže byť zaujímavá pre študujúcich psychológiu a príbuzné disciplíny, pre psychológov a pedagógov z oblasti teórie a praxe. Môže byť zaujímavá pre každého, koho zaujíma záhada nazývaná človek.

  Kontakt

  Občianske združenie Rodinná Rozprávka 
  Majerská 1496/15,
  010 01  Žilina

  Prevádzka: Rodinné Centrum Rozprávka, 
  P.O.Hviezdoslava 9
  010 01 Žilina 


  Od 04.01.2015 sme sa prestahovali na 1 poschodie do budovy bývalého TV-AV elektronic vedľa železiarstva Priemto - Tabačik. Z Národnej ulice k nám prejdete cez prechod vedľa pizzerie Carolina. 
   

  Informácie o kurzoch a aktivitach centra:

  0907 890 038

  Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

   

  Naši partneri

  Naši sponzori

   

  Peter Bikár - HORIZON

   

  Jana Vojtková

   

  Jozef Mikyška

   

  Ivana Milcová - GEOBAN

   

  Naši Dobrovolníci

  Peter Zubácky 

   

  Zuzana Zubácka - Vyskočová