Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 

Názov knihy: Zázrak porodu

Autor: Ina May Gaskin

Jazyk: český

Strán: 476

Rok vydania: 2010

 

Zázrak pôrodu (pôvodný názov Spiritual Midwifery) je dnes už klasickou knihou v oblasti pôrodníctva od americkej pôrodnej asistentky Iny May Gaskin.

Táto kniha je určená ženám, pôrodným asistentkám, dulám a všetkým ostatným, ktorí sa zaujímajú o prirodzene vedený pôrod a chcú zlepšiť podmienky pôrodu v domácom i nemocničnom prostredí.

Kniha vyšla prvý krát v roku 1975 a popisuje skúsenosti s domácimi pôrodmi na Farme - v jednom z prvých pôvodných stredísk v USA, ktoré autorka spoluzakladala, a ktoré dodnes funguje. Kniha je rozdelená na tri časti.

Prvá prináša takmer 60 pôrodných príbehov z Farmy. Popisujú skúsenosť s pôrodom z pohľadu rodičky, jej partnera i pôrodnej asistentky. Sú neoceniteľným zdrojom sily a inšpirácie pre ženy, lebo na rôznych situáciách, prístupoch a rozličných individualitách sa uistia, že pôrod je možné zvládnuť prirodzene, ak majú po ruke skúsenú pôrodnú asistentku, ktorá ich celým procesom bezpečne prevedie, vo vhodný čas zasiahne a prirodzenému procesu napomôže.

Druhá časť sa sústredí na rady pre rodičov pre obdobie tehotenstva, pôrodu a k starostlivosti o novorodenca.

Tretia časť je vlastne učebnicou pre pôrodné asistentky, technickým manuálom s mnohými názornými vyobrazeniami. Podrobne zoznamuje s predpôrodnou starostlivosťou, s vedením pôrodu a s popôrodnou starostlivosťou o rodičku a novorodenca.

 

Autorka prináša pre mnohých unikátny a revolučný pohľad na tehotenstvo a pôrod, lebo tieto procesy chápe inak, než je dnes bežné, teda nie primárne z medicínskeho hľadiska, ale ako silný duchovný zážitok pre rodiacu ženu i jej rodinu, ktorý vyžaduje individuálny prístup a rešpekt k jedinečnosti tohto okamihu. Kladie tiež dôraz na naviazanie pevného vzťahu medzi matkou a dieťaťom, vďaka neprerušovanému kontaktu a dojčeniu. Odborné znalosti a schopnosti považuje za nevyhnutný základ, nenadraďuje ich však prirodzenému procesu pôrodu. Odborné vedomosti majú slúžiť tomu, aby zdravej tehotnej žene pomáhali podporiť jej vlastný spôsob pôrodu, a sú nevyhnutné k zaisteniu bezpečnosti a k rozpoznaniu vážneho problému, ktorý by mohol vyžadovať lekársky zásah. Nemajú sa však stať diktátom určujúcim, ako má žena porodiť a kedy. Ina May Gaskin pristupuje k zázraku zrodenia s láskou, pokorou a úctou, a svoj prístup zhŕňa práve v tejto knihe.

  Kontakt

  Občianske združenie Rodinná Rozprávka 
  Majerská 1496/15,
  010 01  Žilina

  Prevádzka: Rodinné Centrum Rozprávka, 
  P.O.Hviezdoslava 9
  010 01 Žilina 


  Od 04.01.2015 sme sa prestahovali na 1 poschodie do budovy bývalého TV-AV elektronic vedľa železiarstva Priemto - Tabačik. Z Národnej ulice k nám prejdete cez prechod vedľa pizzerie Carolina. 
   

  Informácie o kurzoch a aktivitach centra:

  0907 890 038

  Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

   

  Naši partneri

  Naši sponzori

   

  Peter Bikár - HORIZON

   

  Jana Vojtková

   

  Jozef Mikyška

   

  Ivana Milcová - GEOBAN

   

  Naši Dobrovolníci

  Peter Zubácky 

   

  Zuzana Zubácka - Vyskočová