Hodnotenie užívateľov:  / 0
StrašnýNajlepší 

Názov knihy : Indigové děti - nová generace detí

 Autor: Siegfried Woitinas

Jazyk: český

Strán: 169

Rok vydania: 2004

 

Autor pri svojej výskumnej, psychologickej a pedagogickej praxi zažil rozmanitosť novej generácie detí, ale často tiež bezradné zúfalé matky a vychovávateľov. Autor popisuje určité skupiny zvláštnych vlastností týchto detí (typ humanistický, ideovo orientovaný, umelecký, interdimenzionálny ai.) a uvádza, ako k nim treba pristupovať.

Kniha tiež obsahuje dôrazný apel na zmenu výchovných a vzdelávacích princípov. Mali by sme venovať viac pozornosti rozvíjaniu talentu a schopností detí, nielen samotnému precvičovaniu pamäte.

Vo svojich výskumoch i vo svojej praxi sa autor opiera o poznatky Rudolfa Steinera v súvislosti s waldorfskou pedagogikou. Poukazuje nielen na blížiace sa sociálne prevraty, ale aj na prenikavú zmenu vedomia, ktorá sa prejaví u čoraz väčšieho počtu ľudí prirodzeným spôsobom.

 

Táto kniha chce prispieť nielen k objasneniu zvláštnych okolností čoraz väčšieho počtu detí, ale aj uľahčiť určité nahliadnutie do veľkej premeny ľudského vedomia. Tejto premene napomáhajú predovšetkým ľudia, ktorí sa narodili v 60. a 70. rokoch 20. storočia, aby už neboli so svojim inak utvoreným duchovným nadaním osamotenými bojovníkmi.

  Kontakt

  Občianske združenie Rodinná Rozprávka 
  Majerská 1496/15,
  010 01  Žilina

  Prevádzka: Rodinné Centrum Rozprávka, 
  P.O.Hviezdoslava 9
  010 01 Žilina 


  Od 04.01.2015 sme sa prestahovali na 1 poschodie do budovy bývalého TV-AV elektronic vedľa železiarstva Priemto - Tabačik. Z Národnej ulice k nám prejdete cez prechod vedľa pizzerie Carolina. 
   

  Informácie o kurzoch a aktivitach centra:

  0907 890 038

  Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

   

  Naši partneri

  Naši sponzori

   

  Peter Bikár - HORIZON

   

  Jana Vojtková

   

  Jozef Mikyška

   

  Ivana Milcová - GEOBAN

   

  Naši Dobrovolníci

  Peter Zubácky 

   

  Zuzana Zubácka - Vyskočová