Cieľ:

 Tento projekt bol zameraný na vytvorenie detskej herne - ako prvej fázy vybudovania kultúrno-spoločenského a vzdelávacieho centra pre rodinu - ktorá by bola k dispozícii deťom a ich rodičom počas celého dňa a bola dostupná za symbolický finančný príspevok. V centre mesta Žilina neexistovalo miesto pre rodičov s deťmi (okrem nákupných centier), kde by mohli i v nepriaznivom počasí tráviť svoj voľný čas.

Tak vznikla potreba vytvorenia priestoru pre rodinu.

 Tento projekt bol základným stupňom, na ktorom môže Občianke Združenie Rodinná Rozprávka stavať svoje ďalšie aktivity smerujúce k vytvoreniu prostrediu priateľskému k rodine.

Vyhodnotenie projektu a záver:

V súčasnosti je detská krytá herňa plne funkčná a podľa závislosti od počasia aj navštevovaná, či priamo rodičmi našej komunity, ale aj novými rodičmi s deťmi v predškolskom a školskom veku. Klubová aktivita  sa niekoľkonásobne zvýšila a otvárajú sa od januára nové kluby, zabehnuté sú v hojnom počte navštevované. V súčasnosti je v radoch občianskeho združenia 81 členov, vrátane stabilných či príležitostných dobrovoľníkov. Stabilne sa tu vytvorila komunita 12 rodín, ktoré sa snažia svojou činnosťou prispieť k hladkému fungovaniu občianskeho združenia. Otvorenie herne vidíme ako veľmi pozitívny a správny krok na ceste k vybudovaniu kultúrno-vzdelávacieho centra pre rodinu.  Komunita, ktorá sa na začiatku tohto projektu len jemne vytvárala nadobudla jasné pravidlá a vzhľad, ako pozitívne vnímame neustále pribúdanie členov- dobrovoľníkov ale aj nových rodín. Tento smer fungovania združenia chceme udržať a vzhľadom na rozširujúce sa aktivity zveľaďovať. Otvorenie a rozbehnutie Detskej krytej herne berieme ako stavebný kameň, na ktorom môžeme  stavať ďalšie projekty. Celkovo projekt vyšiel veľmi dobre, väčšina akcií nami organizovaných mala dostatočnú účasť. Našimi cieľmi do budúcnosti je popracovať ešte viac na propagácii združenia, získanie ďalších finančných prostriedkov zabezpečujúcich hladký chod združenia a zapojenie sa do medzinárodných projektov vzdelávacieho charakteru pre samotných členov aj širšiu verejnosť.

Začiatok projektu: September 2010

 Koniec projektu:   Marec 2011

 Spolupracujúce organizácie: Žilinský komunitný fond

                                                            Čajovňa U Dobrej Víly

Tento projekt finančne podporilo:

 

  Kontakt

  Občianske združenie Rodinná Rozprávka 
  Majerská 1496/15,
  010 01  Žilina

  Prevádzka: Rodinné Centrum Rozprávka, 
  P.O.Hviezdoslava 9
  010 01 Žilina 


  Od 04.01.2015 sme sa prestahovali na 1 poschodie do budovy bývalého TV-AV elektronic vedľa železiarstva Priemto - Tabačik. Z Národnej ulice k nám prejdete cez prechod vedľa pizzerie Carolina. 
   

  Informácie o kurzoch a aktivitach centra:

  0907 890 038

  Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

   

  Naši partneri

  Naši sponzori

   

  Peter Bikár - HORIZON

   

  Jana Vojtková

   

  Jozef Mikyška

   

  Ivana Milcová - GEOBAN

   

  Naši Dobrovolníci

  Peter Zubácky 

   

  Zuzana Zubácka - Vyskočová