Arteterapia je hraničná disciplína medzi vedou a umením. To znamená, ako keby jednou nohou bola ukotvená vo vedeckých smeroch, ako sú psychiatria a psychológia, a druhou nohou stála v umení.

Arteterapia (definícia podľa ASA) využíva prvky psychoterapie prostredníctvom rôznych foriem umenia ako spôsob komunikácie. Zmyslové podnety v nej slúžia ako prostriedok sebavyjadrenia.
Cieľom arteterapeutov je naštartovať u človeka sebaliečebný proces a umožniť mu objaviť spôsob vyjadrenia emócií, psychických procesov a vzťahov, ktoré nie je vždy možné vyjadriť slovne. Zároveň umožňuje spoznať vlastný potenciál a zvýšiť sebauvedomenie, sebapoznanie a podporovať rast osobnosti.
Pre tých, ktorí vôbec nič o arteterapii nepočuli a ani si nevedia predstaviť čo to je a na čo je dobrá, ponúkam takéto priblíženie: Všetci sme chodili na výtvarnú výchovu aspoň v rámci nášho základného vzdelania a to, čo nás dovtedy v škôlke väčšinou bavilo a bolo dobrodružstvom, to sa zrazu zmenilo na nočnú moru, pretože naše výtvarné počiny niekto začal známkovať či posudzovať. Tak to je príklad toho, čomu sa arteterapia chce vyhnúť a naopak, aj dospelému človeku chce vrátiť pocit z materskej škôlky – že tvorba je hra a radosť a nič nie je vytvorené dobre ani zle. Že to robíme pre seba. Ale ak sa práve toto niekomu vôbec nedarí, aj to je pre neho zaujímavá terapeutická informácia.

Lektor: Bc. Zuzana Bikárová, liečebná pedagogička

Vstupné : 10€ /stretnutie, je potrebné sa vopred prihlásiť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

  Kontakt

  Občianske združenie Rodinná Rozprávka 
  Majerská 1496/15,
  010 01  Žilina

  Prevádzka: Rodinné Centrum Rozprávka, 
  P.O.Hviezdoslava 9
  010 01 Žilina 


  Od 04.01.2015 sme sa prestahovali na 1 poschodie do budovy bývalého TV-AV elektronic vedľa železiarstva Priemto - Tabačik. Z Národnej ulice k nám prejdete cez prechod vedľa pizzerie Carolina. 
   

  Informácie o kurzoch a aktivitach centra:

  0907 890 038

  Mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

   

  Naši partneri

  Naši sponzori

   

  Peter Bikár - HORIZON

   

  Jana Vojtková

   

  Jozef Mikyška

   

  Ivana Milcová - GEOBAN

   

  Naši Dobrovolníci

  Peter Zubácky 

   

  Zuzana Zubácka - Vyskočová